Blog

Po co deszczowe dni na wakacjach?

Wszyscy czekamy na wakacje, planujemy cudowny urlop, ale myśl o deszczowych dniach często budzi w nas grozę. Całkiem niepotrzebnie. Jest dużo fajnych sposobów na zabawę podczas deszczu.

- Mamo nudzę się - narzeka twoje dziecko. Co zrobić? W panice rozważasz zakup kolejnej figurki superbohatera lub  modnej lalki. Tylko jak tu połączyć zaplanowany budżet wakacyjny z nadrabianiem pogody w drogich, nadmorskich sklepach?

Rozejrzyj się! Ożywianie świata to dobra relaksacja dla Ciebie a dla Twojego dziecka świetna zabawa. Wystarczy wyszukać ciekawe kamienie, zakupić najtańsze farby i…przykładowe efekty możesz zobaczyć sam. Taki zwykły kamień pomoże trenować wyobraźnię, umiejętności manualne i dostarczy  wrażeń sensorynych.

A jeśli zostały ci rolki po papierze toaletowym lub ręcznikach papierowych, twój maluch - przy pomocy nożyczek i farb może zamienić je w mini zoo.

A kiedy mały artysta zapragnie ruchu, zabierz go na spacer w deszczu. Ciepłe kałuże i błoto to świetna okazja do zdobywania doświadczeń sensorycznych  - jeszcze lepszych niż te na terapii  Integracji SensorycznejJ. Wystarczy dziecko przygotować, odpowiednio ubrać i dać mu szansę się ubrudzić.